Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 0 чоловік

Колективний договір

Дата: 3 березня 2023 о 14:10, Оновлено 3 березня 2023 о 14:21

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1 Даний колективний договір є нормативним актом соціального партнерства, на підставі якого здійснюється регулювання соціально-економічних та трудових відносин.

1.1 Даний договір діє до прийняття нового договору.

1.2 Сторонами колективного договору є адміністрація закладу дошкільної освіти «Ромашка» с.Жуківці Жмеринської територіальної громади в особі директора закладу Гаврилюк Зої Миколаївни, яка представляє інтереси адміністрації і має відповідні повноваження та профспілковий комітет в особі голови профкомітету Ільченко А.В., яка відповідно до ст. 247 КЗпП України представляє інтереси усіх працівників закладу освіти в питаннях праці, побуту, культури, відпочинку. Положення Договору діють безпосередньо та поширюються на всіх працівників закладів освіти міста, які перебувають у сфері дії сторін.

1.3 Директор закладу визнає Профком єдиним повноважним представником всіх працюючих в колективних переговорах.

1.4 Даний договір укладений відповідно Закону України «Про колективні договори та угоди» з метою здійснення соціально-економічних, правових гарантій працівників закладу, підвищення ефективності роботи навчального закладу .

1.5 Дія договору поширюється на працівників ЗДО, які перебувають у сфері дії сторін і є обов’язковою для виконання адміністрацією, працівниками дошкільного закладу, профспілковим комітетом. Договір укладений з урахуванням положень Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України, конфедерацією роботодавців України та всеукраїнськими профспілками, Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК профспілки працівників освіти і науки, угод між Департаментом освіти і науки облдержадміністрації та комітетом Вінницької організації профспілки працівників освіти і науки, управлінням освіти Жмеринської міської ради та радою профспілки працівників освіти і науки на 2021 -2025 р.р

1.6. Договір може бути розірваний, змінений або доповнений тільки за взаємною домовленістю Сторін. Зміни й доповнення вносяться за згодою Сторін після проведення переговорів. Пропозиції однієї із Сторін є обов’язковими для розгляду іншою Стороною. Рішення щодо них приймаються за згодою Сторін у 10-денний термін

1.7. Зміни, що випливають із змін чинного законодавства та Генеральної, регіональної угод вносяться без проведення переговорів, інші зміни та доповнення або припинення Договору - тільки після переговорів Сторін у такому порядку: - одна із Сторін повідомляє іншу Сторону і вносить сформульовані письмові пропозиції щодо змін до Угоди; - у семиденний строк Сторони утворюють робочу комісію і розпочинають переговори; - після досягнення згоди Сторін щодо внесення змін оформлюється відповідний протокол.

1.8. Сторони визнають, що умови колективного договору передбачають рівні права жінок і чоловіків.

2.ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ

2.1.Договір укладений на 2021–2025 роки, набирає чинності з моменту підписання представниками Сторін і діє до укладення нового або перегляду цього.

2.2. Жодна із сторін, що уклали Договір, не може впродовж встановленого терміну його дії в односторонньому порядку припинити виконання взятих на себе зобов’язань, порушити узгоджені положення і норми.

2.3. Сторони домовилися, що при зміні власника закладу освіти чинність колективного договору зберігається протягом строку його дії, але не більше року. У цей період сторони повинні розпочати переговори про укладення нового чи зміну або доповнення чинного колективного договору.

2.4. Сторони створюють умови для інформаційного забезпечення працівників, щодо стану виконання норм, положень і зобов’язань Договору, дотримуючись періодичності оприлюднення відповідної інформації не рідше одного разу на півріччя.

3. СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАБІЛЬНОГО РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ

3.1 Адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язується:

3.1.1. Вживати заходів для забезпечення у повному обсязі видатків на оплату праці працівників закладу освіти для її першочергової виплати при затвердженні місцевого бюджету відповідно до статті 77 Бюджетного Кодексу України. 3.1.2. Сприяти вирішенню питання щодо забезпечення проведення індексації та компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням термінів здійснення відповідних виплат.

3.1.3. Вживати заходів впливу до органів місцевої державної адміністрацій; органів місцевого самоврядування територіальної громади з метою дотримання ними вимог законодавства з питань освіти, умов та оплати праці працівників, інших соціально-економічних питань.

3.1.4. Запобігати виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), а в разі їх виникнення - прагнути до розв’язання шляхом взаємних консультацій, переговорів відповідно до Закону України „Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”.

3.2. Сторони договору, керуючись принципами соціального партнерства, усвідомлюючи відповідальність за функціонування і розвиток закладу освіти, необхідність покращення становища працівників, домовились:

3.2.1. Сприяти підвищенню якості освіти, результативності діяльності установи, конкурентоздатності працівників на ринку праці.

3.2.2. Спрямовувати свою діяльність на створення умов для забезпечення стабільної та ефективної роботи закладу освіти.

3.2.3. Брати участь в організації, підготовці та проведенні заходів, спрямованих на підвищення професійної майстерності працівників освіти.

3.2.4. Вживати заходів для реалізації положень, передбачених ст. 14, 54,57,59,61,66 Закону України «Про освіту», в частині соціально-економічного забезпечення працівників освіти

3.3. Комітет Профспілки зобов’язується:

3.3.1. Сприяти зміцненню виробничої та трудової дисципліни закладах освіти і науки.

3.3.2. Організовувати збір та узагальнення пропозицій працівників з питань поліпшення діяльності навчального закладу, доводити їх до партнера по договору й домагатись їх реалізації, інформувати працівників про вжиті заходи. 3.3.3. Домагатися соціально-економічного забезпечення працівників освіти, передбаченого ст. 14, 54, 57,59, 61 ,66 Закону України «Про освіту».

4. ЗАЙНЯТІСТЬ

4.1. Адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язується:

4.1.1. Рішення про зміни в організації виробництва і праці, реорганізацію і перепрофілювання закладу, що призводять до скорочення чисельності або штату працівників, узгоджені з відповідними профспілковими органами, приймати не пізніше ніж за 3 місяці до намічених дій з економічним обґрунтуванням та заходами забезпечення зайнятості працівників, які вивільняються. Тримісячний період використовувати для вжиття заходів, спрямованих на зниження рівня скорочення чисельності працівників.

4.1.2 Надавати бажаючим можливість працювати на умовах неповного робочого часу з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу без обмежень трудових прав працівника та збереженням всіх гарантій, пільг, встановлених законодавством та цією угодою.

4.1.3 Не допускати економічно необґрунтованого скорочення груп, робочих місць. При виникненні необхідності вивільнення працівників закладу повідомляти їх про це не пізніше як за два місяці у письмовій формі та здійснювати та¬ке вивільнення з дотриманням чинного законодавства про працю.

4.1.5. Вжити заходів для недопущення запровадження такого режиму роботи працівників закладу дошкільної освіти, який може призвести до встановлення місячної заробітної плати в розмірі менше посадового окладу (ставки заробітної плати).

4.1.6. При умові забезпечення штатних працівників закладів освіти роботою на ставку заробітної плати, надати перевагу в працевлаштуванні випускникам вищих навчальних закладів, а також незайнятому населенню.

4.1.7. Забезпечити контроль за організацією підвищення професійного рівня педагогів, вивчати наслідки впровадження знань, отриманих при під¬вищенні кваліфікації, під час реалізації навчальних планів та програм.

4.1.8. Не допускати звільнення працівників закладу при зміні власника.

4.1.9. Не допускати припинення шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації закладу освіти та у зв’язку з цим звільнення педагогічних працівників, чи скорочення штатів посеред навчального року.

4.2. Комітет Профспілки зобов’язується:

4.2.1 Вести роз'яснювальну роботу з питань трудових прав та соціального захис¬ту вивільнюваних працівників.

4.2.2 Забезпечувати захист вивільнюваних працівників, контролювати надання працівникам переважного права залишення на роботі відповідно до ст.42 КЗпП України, не допускати звільнення за ініціативою адміністрації вагітних, жінок, які мають дітей до трьох років, одиноких матерів при наявності дитини до 14 років.

5. РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧИХ, ТРУДОВИХ ВІДНОСИН. РЕЖИМ ПРАЦІ ТА ВІДПОЧИНКУ.

5.1. Адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язується:

5.1.1. Створювати умови для використання педагогічними працівниками вільних від навчальних занять та виконання іншої педагогічної роботи за розкладом окремих днів тижня з метою підвищення кваліфікації, самоосвіти, підготовки до занять тощо за межами закладу освіти.

5.1.2. При прийнятті педагогічних працівників на роботу враховувати думку працівників однойменних спеціальностей, якщо вони не матимуть повної ставки заробітної плати.

5.1.3. Забезпечити дотримання чинного законодавства щодо повідомлення працівників про введення нових і зміну чинних умов праці, не пізніше ніж за 2 місяці до їх запровадження.

5.1.4. Здійснювати звільнення педагогічних працівників у зв’язку із скороченням обсягу роботи тільки після закінчення навчального року.

5.1.5. Обмежити укладення строкових договорів з працівниками з мотивації необхідності його випробовування. Не допускати переукладення безстрокового трудового договору на строковий з підстав досягнення працівником пенсійного віку з ініціативи власника .

5.1.6. Спрямовувати контрактну форму трудового договору на створення умов для виявлення ініціативності працівника, враховуючи його індивідуальні здібності, правову і соціальну захищеність. Вважати обов’язковим надання додаткових порівняно з чинним законодавством пільг, гарантій та компенсацій для працівників, з якими укладено контракт. Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23 Кодексу законів про працю України, вважати такими, що укладені на невизначений строк.

5.1.7. Погоджувати з профкомом, відповідно до Додатку 1: - кошторис, штатний розпис, графік відпусток, навчальне навантаження педагогічних працівників; - запровадження змін, перегляд умов праці; - час початку і закінчення роботи, режим роботи змін, поділ робочого часу на частини, застосування підсумованого обліку робочого часу, графіки роботи, згідно з якими передбачати можливість створення умов для приймання працівниками їжі протягом робочого часу на тих роботах, де особливості виробництва не дозволяють встановити перерву; - посадові інструкції працівників; - внесення змін та доповнень до статуту закладу освіти з питань праці та соціально-економічних інтересів працівників.

5.1.8. Забезпечити дотримання чинного законодавства щодо надання в повному обсязі гарантій і компенсацій працівникам закладу, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання іншим професіям з відривом від виробництва.

5.1.9. Відповідно до ст.19 Закону України “Про відпустки” надавати працівникам соціальні відпустки, які надаються понад основні.

5.1.10. Визначати черговість надання відпусток згідно із графіками, що враховують інтереси працівників, які затверджуються роботодавцями за погодженням із профспілковим комітетом у відповідності з додатком №1 на початку календарного року і доводяться до відома всіх працівників.

5.1.11. Забезпечити надання додаткових відпусток працівникам із ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій на підставі Орієнтовного переліку посад працівників з ненормованим робочим днем, наведеного у Додатку №2 та відпустки за особливі умови праці , відповідно до Додатку 5 цього Договору.

5.1.12. Забезпечити встановлення працівникам галузі конкретної тривалості додаткових відпусток за роботу із шкідливими і важкими умовами праці залежно від результатів атестації робочих місць відповідно до колективного договору згідно з Додатком №3,4 до Договору.

5.1.13 Встановлювати та надавати інші види неоплачуваних відпусток (у разі особистого шлюбу або шлюбу дітей, народження дитини, смерті близьких родичів, для догляду за хворим членом сім’ї, батькам, діти яких у віці до 18 років вступають до закладів вищої освіти, розташованих у іншій місцевості, батькам, чиї діти йдуть до першого класу школи, ветеранам, донорам тощо), зокрема головам профспілкових органів, які працюють на громадських засадах. 5.1.14. Як виняток, надавати відпустки без збереження заробітної плати працівникам для закінчення лікування від тяжких захворювань та для завершення санаторно-курортного лікування працівника чи члена сім’ї тривалістю, встановленому у медичному висновку.

5.1.15. Розширювати переліки категорій працівників, яким за бажанням може надаватись щорічна відпустка повної тривалості до закінчення 6-місячного терміну безперервної роботи в даній установі, організації на умовах колективного або трудового договору. Оплату відпусток здійснювати в межах бюджетних асигнувань та інших додаткових джерел.

5.1.16. Продовжувати строковий трудовий договір на термін щорічної основної відпустки повної тривалості, наданої за заявою педагогічного працівника, відповідно до частини другої статті 3 Закону України «Про відпустки» з виплатою допомоги на оздоровлення та щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання посадових обов’язків відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту».

5.1.17. Не направляти на курси підвищення кваліфікації педпрацівників в період хвороби та перебування в основних, соціальних відпустках.

5.1.18. Рекомендувати атестаційній комісії закладу освіти не приймати рішення про присвоєння педпрацівникам кваліфікаційної категорії, педагогічного звання без попереднього проходження курсів підвищення кваліфікації.

5.1.19. Не допускати призначення на посади сторожів закладів освіти жінок, без їх згоди, у зв’язку із забороною застосування їх праці у нічний час.

5.1.20. Не застосовувати заходи адміністративного впливу, тиску на працівників у випадку відстоювання ними законних прав та інтересів працівників галузі. 5.2. Комітет Профспілки зобов’язується:

5.2.1 Вести роз'яснювальну роботу з питань трудових прав та соціального захис¬ту вивільнюваних працівників.

5.2.2 Забезпечувати захист вивільнюваних працівників, контролювати надання працівникам переважного права залишення на роботі відповідно до ст.42 КЗпП України, не допускати звільнення за ініціативою адміністрації вагітних, жінок, які мають дітей до трьох років, одиноких матерів при наявності дитини до 14 років.

5.3. Сторони договору домовились:

5.3.1. Періоди, впродовж яких у закладі освіти не здійснюється навчальний процес (освітня діяльність) у зв’язку із санітарно-епідеміологічними, кліматичними чи іншими, не залежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних та інших працівників. У зазначений час працівники залучаються до навчально-виховної, організаційно-методичної, організаційно-педа¬гогічної робіт відповідно до наказу керівника закладу в порядку, передбаченому колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку, зокрема в умовах реального часу через Інтернат.

5.3.2. Вживати заходів для внесення змін до законодавства щодо встановлення: - скороченої тривалості робочого часу практичних психологів закладів дошкільної освіти комбінованого типу та соціальних педагогів закладів освіти (груп, класів) для дітей з особливими освітніми потребами; для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, з інклюзивними класами та групами; - збільшення тривалості щорічної основної відпустки вихователям-методистам та іншим працівникам закладів дошкільної освіти комбінованого типу, з групами компенсуючого типу та з інклюзивними групами.

5.3.3. Встановити у дошкільному навчальному закладі п'ятиденний робочий тиждень з вихідними днями у суботу і неділю, іншими днями згідно діючого законодавства.

5.3.4. Надавати відпустки без збереження заробітної плати лише за наявності особистої заяви працівника та вказання причин такої відпустки у відповідності з нормами закону «Про відпустки».

5.2.5. Викликати працівника з щорічної відпустки при гострих виробничих потребах за його згодою та у відповідності з ст. 12 Закону України «Про відпустки».

6. НОРМУВАННЯ І ОПЛАТА ПРАЦІ

6.1. Адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язується:

6.1.1. Забезпечити своєчасну виплату заробітної плати працівникам закладу освіти за період відпусток, поточної заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

6.1.2. У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітну плату виплачувати напередодні.

6.1.3. Забезпечити роботу з депутатами місцевих рад щодо збільшення обсягів фонду оплати праці закладів дошкільної освіти, необхідного для встановлення «регіональних надбавок» у розмірі 10%, який передбачено постановою Кабінету Міністрів України № 22 для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.

6.1.4. Встановлювати максимальні розміри доплат за суміщення професій, посад, розширення зони обслуговування, за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників без звільнення від своєї основної роботи, з використанням на цю мету усієї економії фонду заробітної плати за відповідними посадами (Додаток 7).

6.1.5. Здійснювати додаткову оплату за роботу в нічний час (з 10-ї години вечора до 6-ї години ранку) працівникам, які за графіками роботи працюють у цей час, у розмірі 40 % посадового окладу (ставки заробітної плати).

6.1.6. Здійснювати оплату праці за роботу в надурочний час, у святкові, неробочі та вихідні дні у подвійному розмірі. 6.1.7. Забезпечити надання непедагогічним працівникам виплати оздоровчих та преміальних в розмірі не менше 50% посадового окладу (ставки заробітної плати) (Додаток 9).

6.1.8. Зберігати за працівниками, які брали участь у страйку через невиконання норм законодавства, колективного договору, заробітну плату в повному розмірі на підставі положень колективного договору.

6.1.9. Забезпечувати компенсацію втрати частини заробітної плати через порушення термінів її виплати згідно з чинним законодавством.

6.1.10. Своєчасно здійснювати індексацію грошових доходів працівників, відповідно до чинного законодавства у зв'язку із зростанням цін і тарифів на споживчі товари та послуги. Не допускати зменшення або скасування стимулюючих виплат, надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах.

6.1.11. Передбачити в кошторисах видатки на преміювання, надання матеріальної допомоги працівникам закладу освіти, стимулювання творчої праці і педагогічного новаторства керівних і педагогічних працівників у розмірі не менше 2 відсотків планового фонду заробітної плати. Додатки №8, 9,11 до даного Договору.

6.1.12. Забезпечити матеріальне стимулювання працівників, нагороджених знаком «Відмінник освіти України», а також переможців конкурсів «Вихователь року».

6.1.13. Забезпечувати оплату праці працівників закладу освіти за заміну будь-яких категорій тимчасово відсутніх працівників у повному розмірі за їхньою кваліфікацією, зокрема під час дистанційної роботи.

6.1. 14. Забезпечити працівників освіти ставкою заробітної плати на рівні, не нижчому мінімальної, встановленої в державі. Про зміну умов оплати праці в бік зменшення з об’єктивних причин попереджати письмово працівників не пізніше, ніж за 2 місяці відповідно до ст.ст. 32,103 КЗпП України.

6.1.15. Забезпечити встановлення надбавки педагогічним працівникам за престижність відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 року №373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» в максимальному розмірі, з оплатою за тарифікацією.

6.1.16. Виплачувати працівникам понад розмір мінімальної зарплати: - доплати за роботу в шкідливих та важких умовах праці, несприятливих умовах та підвищеного ризику для здоров’я; - доплати за роботу в нічний та надурочний час; - оплату за роботу за сумісництвом; - за використання в роботі дезінфікуючих засобів, а також працівникам, зайнятим прибиранням туалетів.

6.1.17. Здійснювати підвищену оплату праці працівникам, зайнятим на важких роботах та на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці за переліком, визначеним діючими нормативними документами з оплати праці та згідно з Додатком №6 до Угоди.

6.1.18 Доводити до працівників освіти зміни в оплаті праці та здійснювати перерахунок посадових окладів (ставок заробітної плати), доплат, надбавок і підвищень відповідно до діючого законодавства.

6.1.19. Забезпечити доплати за роботу в інклюзивних групах у максимальному розмірі 20% відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2018 № 72 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25серпня 2004 р. № 1096».

6.1.20. Оплачувати час простою не з вини працівника в розмірі не менше тарифної ставки (посадового окладу) згідно п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.

6.1.21. Забезпечити обов’язкове надання відповідно до ст.57 Закону України «Про освіту» педагогічним, щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у розмірі не менше 50% посадового окладу (ставки заробітної плати) в кінці навчального або фінансового року, до Дня працівників освіти, при звільненні з роботи та щорічної матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток, щомісячної виплати надбавок за вислугу років.

6.1.22. Виплачувати при припиненні трудового договору внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті 38 і 39 КЗпП України) у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше чотиримісячного середнього заробітку.

6.1.23 Забезпечувати встановлення надбавок, доплат та премій з метою диференціації заробітної плати тим працівникам, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної заробітної плати з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації, її результатів.

6.1.24. Педагогічним працівникам, які відпрацювали неповний навчальний рік, виплачувати винагороду пропорційно відпрацьованому часу: працівникам, які звільняються серед або в кінці навчального року на підставі п.п. 1,2 ст. 36, ст.38, ст.39, п.1,2 ст.40 КЗпП України, виплачувати винагороду до посадового окладу (ставки заробітної плати) при звільненні з роботи на підставі Положень (Додаток 8).

6.2. Комітет Профспілки зобов’язується:

6.2.1 Здійснювати контроль в межах своїх повноважень за дотриманням законо¬давства про оплату та праці.

6.2.2 Надавати чи сприяти у наданні працівникам необхідної консульта¬тивної допомоги щодо питань оплати праці. 6.2.3 Представляти інтереси працівника при розгляді його трудового спору щодо оплати праці в комісії по трудових спорах.

6.2.4 Звертатися до суду з заяви про захист трудових прав та інтересів членів профспілки, а до прокуратури з приводу порушення законності для перевір¬ки нею виконання законів за заявами громадян та іншими повідомленнями.

6.2.5 Повідомляти про всі факти порушень щодо оплати праці УПСЗН Жмеринської міської ради та державну інспекцію праці. Вимагати притягнення до відповідальності посадових осіб, винних в порушенні законодавства про оплату пра¬ці у колективі закладу.

7. ОХОРОНА ПРАЦІ.

7.1. Адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язується:

7.1.1. Забезпечити своєчасну розробку і виконання комплексних заходів зі створення безпечних та нешкідливих умов праці відповідно до вимог нормативних документів з охорони праці, розробленого Положення про службу охорони праці і техніки безпеки у закладі від 3.10.2001 р. (Додаток № 10).

7.1.2. Організовувати збори трудового колективу з метою обрання уповнова¬женого з питань охорони праці у закладі, не перешкоджати виконанню ним функ¬цій громадського нагляду за станом охорони праці.

7.1.3. Забезпечити контроль за виконанням вимог щодо створення здорових, безпечних умов праці і навчання для учасників навчально-виховного процесу відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

7.1.4. Вивести із експлуатації аварійні приміщення будівель та домогтися виведення котелень з підвальних приміщень.

7.1.5. Забезпечити безперешкодний доступ представників Профспілки з питань охорони праці, технічних інспекторів праці Профспілки до закладів освіти, установ, підприємств, організацій галузі освіти відповідно до вимог ст. 41 Закону України «Про охорону праці», ст. 259 Кодексу законів про працю України, ст. 21, 38 (пункт 12) Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» для здійснення перевірок стану будівель і споруд, опору ізоляції електромереж та контурів захисного заземлення тощо з метою запобігання аваріям на виробництві.

7.1.6. Вчасно проводити заходи по підготовці закладу до нового навчального року, заходи до роботи в зимовий період.

7.1.7. Забезпечити фінансування атестації робочих місць з несприятливими умовами праці відповідно до чинного законодавства та розробити за її результатами заходи щодо покращення умов праці, включивши їх в колективні договори.

7.1.8. Забезпечити заклад освіти засобами пожежогасіння.

7.1.9. Проводити навчання і перевірку знань працівників, які заняті на всіх робочих місцях (не рідше одного разу на рік), а занятих на роботах з підвищеною небезпекою - постійно, але не менше двох раз на рік.

7.1.10. Організовувати розслідування та облік нещасних випадків, пов’язаних з освітнім процесом, проводити аналіз їх причин та вживати заходів щодо їх попередження.

7.1.11. Забезпечити: - видачу спецодягу, інших засобів індивідуального захисту з дотриманням Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам загальних професій різних галузей промисловості, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 16квітня 2009 року № 62, а також мийних та дезінфікуючих засобів, зокрема відповідно до постанови Головного державного санітарного лікарня України «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19» та інших постанов; 7.2. Комітет Профспілки зобов’язується:

7.2.1 Проводити в установлені строки вибори громадського інспектора з охорони праці, проводити навчання профактиву з питань організації охороні праці.

7.2.2 Вести постійний контроль за виконанням вимог нормативних актів з охо¬рони праці силами громадського інспектора, членів профкому з питань охорони праці.

7.2.3 Розглядати на засіданнях профкому питання забезпечення працівників ми¬ючими засобами, спецодягом, засобами захисту працюючих та приміщень від мож¬ливих порушень.

7.2.4 Питання стану умов і охорони праці регулярно виносити на розгляд збо¬рів колективу, а при потребі - піднімати його перед органами влади та управління освітою.

8. СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВІ ПІЛЬГИ, ГАРАНТІЇ, КОМПЕНСАЦІЇ.

8.1. Адміністрація дошкільного закладу зобов’язується:

8.1.1. Застосовувати договірне регулювання додаткових соціальних гарантій на підставі положень Генеральної, Галузевої, регіональної угод.

8.1.2. Забезпечити надання відповідно до ст. 57 та ст. 61 Закону України «Про освіту»: - педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’зків та допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток педагогічним працівникам у розмірі одного посадового окладу; - виплачувати винагороду за сумлінну працю при звільненні педагогічних працівників серед навчального року з урахуванням часу фактичної роботи; - педагогічним працівникам надбавок за вислугу років.

.1.3. Забезпечити надання всім категоріям працівників, матеріальної допомоги, в тому числі на оздоровлення, виплату премій відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1298 від 30 серпня 2002 року. 8.1.4. Забезпечити: - оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних та тих, які працюють за сумісництвом, не з їх вини, зокрема на період оголошення карантину, в розмірі середньої заробітної плати; - оплату праці вчителів, вихователів, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників закладів освіти у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства; - збереження заробітної плати при дистанційній формі підвищення кваліфікації педагогів, зокрема, без відриву від освітнього процесу, та на період оголошення карантину і здійснення освітнього процесу у дистанційному режимі, оплати праці за фактично виконаний ними обсяг навчального навантаження.

.1.5. Забезпечувати компенсацію працівникам вартості бланків особистих медичних книжок та витратних матеріалів для проведення лабораторних досліджень на умовах колективних договорів.

8.1.6. Встановити доплати медичним працівникам закладів та установ освіти в розмірі 20% мінімальної заробітної плати, як таким, що забезпечують життєдіяльність населення, як це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2020 р. № 610 року «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я» для фахівців, які відповідають кваліфікаційним вимогам, затвердженим Міністерством охорони здоров’я.

8.1.7. Забезпечити встановлені діючим законодавством тривалість робочого часу і часу відпочинку для працівників галузі. Запровадження надурочних робіт допускати лише у випадках і порядку, передбачених діючим законодавством.

8.1.8. Надавати працівникам відпустки в рахунок майбутньої основної відпустки для санаторно-курортного лікування, а також у випадках гострої обґрунтованої необхідності лікування та реабілітації після важкої хвороби, а також хвороби рідних та інших складних обставин.

8.1.9. Сприяти забезпеченню виконання органами місцевого самоврядування власних повноважень, передбачених п.4 ст.32 Закону України “Про місцеве самоврядування” та п.2 ст. 56 Закону України “Про освіту” щодо регулярного безкоштовного підвезення до місця роботи і додому педагогічних працівників.

8.1.10. Погоджувати з комітетом Профспілки проведення атестації, тарифікації та інших соціально-економічних, правових питань відповідно Додатку №1.

8.1.11. Вживати заходів для забезпечення додаткового матеріального заохочення молодих спеціалістів з числа педагогічних працівників, які одержали після закінчення вищих навчальних закладів диплом з відзнакою.

8.2. Комітет Профспілки зобов’язується:

8.2.1 Взяти під контроль забезпечення працівників пільгами відповідно до ст. 57 та ст. 61 Закону України «Про освіту».

8.2.2 Вживати заходів для забезпечення дотримання чинного законодавства: - у сфері трудових відносин; - при забезпеченні соціальних гарантій і пільг для працівників освіти, членів їх сімей, а також пенсіонерів, які працювали раніше в галузі освіти.

8.2.3 Сприяти організації санаторно-курортного лікування та відпочинку членів профспілки, їх сімей.

8.2.4 Організовувати вечори відпочину, відзначення днів народження пра¬цівників, колективне відзначення свят. Практикувати зустрічі членів колективу з цікавими людьми, медичними та іншими спеціалістами.

8.2.5 Вживати спільні заходи для належного впровадження недержавного пенсійного забезпечення та обов’язкового професійного та медичного страхування працівників освіти.

8.2.6 Забезпечувати реалізацію законних прав та інтересів працівників освіти у сфері духовного, культурно-освітнього та фізичного розвитку, підтримувати провідні творчі колективи та аматорські спортивні команди, організовувати відпочинок і дозвілля.

8.2.7 Брати участь у проведенні обласних спартакіад з масових видів спорту та змагань з туризму серед працівників освіти.

8.2.8 Сприяти залученню до участі освітянських колективів у місцевих, міжрегіональних, обласних, всеукраїнських оглядах, конкурсах, фестивалях художньої самодіяльності, спортивних та туристських змаганнях.

8.2.9 Забезпечити виділення коштів для оздоровлення дітей працівників освіти в літній період.

9. СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО

9.1. Адміністрація закладу освіти зобов’язується:

9.1.1. Забезпечувати в закладі освіти права та гарантії діяльності Профспілки працівників освіти і науки України, її організаційних ланок, передбачені Конституцією України, Законом України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, ратифікованими Україною конвенціями Міжнародної Організації Праці.

9.1.2. Утримуватись від будь-яких дій, що можуть бути розцінені як втручання в статутну діяльність Профспілки.

9.1.3. Забезпечувати безготівковий порядок сплати членських профспілкових внесків згідно з особистими заявами членів Профспілки працівників освіти і науки України з подальшим їх перерахуванням на рахунок Жмеринської міської організації Профспілки працівників освіти та науки не пізніше трьох банківських днів після виплати заробітної плати працівникам.

9.1.4. На запрошення профспілкових органів братиме участь в заходах Профспілки, які спрямовані на захист трудових, соціально-економічних прав працівників.

9.1.5. Не заперечуватиме щодо присутності голови ради міської організації профспілки на нарадах, семінарах, конференціях що проводяться управлінням освіти для працівників освітніх закладів.

9.1.6. Сприятиме виконанню статті 42. Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» щодо надання для роботи профспілкового комітету окремого приміщення з усім необхідним обладнанням, зв'язком, опаленням, освітленням, прибиранням.

9.2. Комітет Профспілки зобов’язується:

9.2.1 Всесторонньо сприяти виконанню колективом і кожним членом колективу своїх посадових обов’язків, правил внутрішнього трудового розпорядку, даного договору.

9.2.2 Приймати участь, піднімати клопотання перед адміністрацією, органами влади та управління освітою питання морального та матеріального відзначення працівників, які здійснюють значний вклад в реалізацію завдань навчально-виховного процесу, створення і підтримання всесторонніх умов діяльності закладу.

10. СПРИЯННЯ РОБОТІ ПРОФСПІЛКИ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ЗАХИСТУ ПРАЦІВНИКІВ, ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЇХ ДІЯЛЬНОСТІ.

10.1. Адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язується:

10.1.1. Забезпечувати вільний вхід до закладів та установ освіти і науки представників Профспілки працівників освіти і науки України, їх доступ до робочих місць, місць зібрання членів Профспілки, можливість зустрічі та спілкування з працівниками.

10.1.2. Інформувати працівникам в день прийому на роботу про наявність первинної профспілкової організації та її роботу.

10.1.3. Надати працівникам, обраним до складу виборних профспілкових органів додаткову відпустку тривалістю до 6 календарних днів із збереженням середньої заробітної плати за рахунок роботодавця на час профспілкового навчання.

10.1.4. Надати членам виборних профспілкових органів, не звільненим від своїх виробничих чи службових обов'язків, вільний від роботи час із збереженням середньої заробітної плати для участі в консультаціях і переговорах, виконання інших громадських обов'язків в інтересах трудового колективу, а також на час участі в роботі виборних профспілкових органів, але не менше ніж три години на тиждень.

10.1.5. Встановити голові профспілкового комітету, який здійснюють свої повноваження на громадських засадах, щорічну винагороду в розмірі посадового окладу (ставки заробітної плати) за активну і сумлінну працю із захисту прав та інтересів працівників.

10.2. Комітет Профспілки зобов’язується:

10.2.1. Сприяти формуванню позитивного іміджу Профспілки працівників освіти і науки України.

10.2.2. Посилити роз’яснювальну роботу щодо діяльності Профспілки працівників освіти і науки України, її виборних органів щодо захисту членів Профспілки шляхом підвищення ролі профспілкових зборів, активізації роботи постійних комісій профкомів, інформування членів профспілки.

10.2.3. Своєчасно доводити до відома членів Профспілки зміст нормативних документів, що стосуються соціально-економічних інтересів працівників освіти, науки та здобувачів освіти.

10.2.4. Спрямовувати роботу комітету Профспілки на організацію контролю за своєчасним введенням в дію нормативних документів з питань трудових відносин, умов, нормування праці, розподілу навчального навантаження, за додержанням в закладі трудового законодавства.

10.2.5. Сприяти діяльності трудового колективу закладу освіти, спрямованої на реалізацію державної політики в галузі освіти і науки, зміцненню трудової дисципліни.

10.2.6. Забезпечити представництво прав та інтересів членів Профспілки в органах законодавчої, державної виконавчої, судової влади в органах місцевого самоврядування та в комісіях по трудових спорах.

11. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ДОГОВОРУ ТА ВІДПОІДЛЬНІСТЬ СТОРІН

11.1.Контроль за виконанням Договору здійснюється узгоджувальною комісією Сторін (додаток №12).

11.2. Кожна із Сторін визначає заходи з виконання Договору та відповідальних осіб, інформує про це іншу Сторону. 11.3. Договір набирає чинності з дня його підписання сторонами і діє до підписання нового. Кожна із сторін має право вносити пропозиції щодо змін та доповнень до тексту Договору. Ці пропозиції можуть бути внесені до Договору лише за згодою обох сторін.

11.4. Не рідше одного разу на рік розглядати стан виконання Договору на загальних зборах колективу.

11.5. Зміни і доповнення до цього Договору вносити за взаємною згодою Сторін після попередніх переговорів.

11.6. За невиконання договору адміністрація закладу при відсутності об’єктивних причин несе відповідальність згідно діючого законодавства, а профком - може бути достроково переобраний на зборах колективу.

11.7. Дія Договору може бути припинена або анульована лише за взаємною домовленістю сторін.

11.8. Розмістити текст Договору на сайті закладу у двотижневий термін з дня реєстрації.

11.9. Цей Договір підписаний у трьох примірниках, які зберігаються у кожної із сторін, і мають однакову юридичну силу. ______ 2021 р. ГОЛОВА ПРОФКОМУ ЗДО «Ромашка» с.Жуківці ________________А.Ільченко ДИРЕКТОР ЗДО «Ромашка» с.Жуківці ____________З.Гаврилюк ПОГОДЖЕНО ГОЛОВА ЖМЕРИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ ________________О.Гулько «___» ______________ 2021 р.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.